S Veronikou Procházkovou o tom, co znamená být v klanu hrdinů

Slyšeli jste už o profesním dobrovolnictví? Jak to funguje a kdo a jak se může zapojit? Existuje u nás několik organizací, která sdružují dobrovolníky. My jsme si pozvali zakladatelku jedné z nich Veroniku Procházkovou. V roce 2017 založila se svojí kamarádkou organizaci HERO CLAN. Pomáhá neziskovkám najít dobrovolníky - profesionály z různých oborů, kteří nabízí své zkušenosti a pomoc. Pokud jste třeba fotograf, nebo grafik, nebo třeba instalatér, prostě když cokoliv umíte, zaregistrujete se na jejich stránkách a oni vás propojí s organizací, která právě vaše zkušenosti potřebuje a hledá dobrovolníka. V rozhovoru se dozvíte krok po kroku, co máte dělat, když chcete pomáhat, nebo jste organizace a potřebujete pomoct. Také nám Veronika prozradí, kolik už mají dobrovolníků v databázi a jaké jsou nejžádanější profese. Řeč přijde i na výzvu ke spolupráci pro podobně fungující organizace.

Pokud se vám rozhovor líbil, budeme moc rádi, když nás budete sledovat a doporučíte náš podcast ostatním. Napište nám jaké máte zkušenosti s dobrovolníky a s hledáním lidí s různým zaměřením, kteří by vám mohli nějak pomoci. Využili jste už někdy HERO CLAN, nebo někoho podobného? Pošlete nám také tipy na hosty do podcastu, s kým byste rádi slyšeli rozhovor nebo na jaké téma. Napište nám na e-mail nahlidni@gmail.com.

Moderátor: Jan Placák

Host: Veronika Procházková

Autorka znělky: Eva Hosnedlová

Podcast pro vás připravují NROS a AVPO ČR

www.nros.cz

www.avpo.cz

 Najdete nás na youtubespotifyapple podcastechgoogle podcastechYouradio TalkPodcast Addict, na stránce České podcasty a na Anchor.