O vzdělávání v kybernetické bezpečnosti s Petrou Sobkovou

Dnešním tématem rozhovoru je téma dost opomíjené, ale velice důležité. Je jím kybernetická bezpečnost. Brzy bude říjen a možná to nevíte, ale říjen je měsíc bezpečnosti na internetu. Pozvali jsme si Petru Sobkovou, která je tvůrcem osvětových a vzdělávacích aktivit v NÚKIB. Slyšeli jste někdy tuhle zkratku a víte, co znamená? A čím vším se NÚKIB zabývá? Vše se dozvíte v našem rozhovoru. Řeč přišla i na vzdělávací programy jak pro mladé, tak pro dospělé. Řešili jsme také kybernetickou bezpečnost v neziskových organizacích a zda je dostatečná. Nakonec nás Petra pozvala na říjnový Festival bezpečného internetu (FBI). Ve spolupráci NROS, AVPO ČR a Sdružení Via jsme pro vás připravili online konferenci, která bude součástí tohoto festivalu. Konference se jmenuje Kyberbezpečnost v neziskovém sektoru a těšit se na ní můžete 13. října.

Stejnému tématu se věnuje i náš online kurz Bezpečnost na internetu s lektorem Pavle Matějíčkem, který proběhne 3. listopadu. Na vše dole naleznete odkazy.

Pokud se vám rozhovor líbil, budeme moc rádi, když nás budete sledovat a doporučíte náš podcast ostatním. Ohodnoťte nás ve své podcastové aplikaci, nebo na youtube. Pošlete nám také tipy na hosty do podcastu. S kým byste rádi slyšeli rozhovor, nebo na jaké téma. Napište nám na e-mail nahlidni@gmail.com.

Moderátor: Jan Placák

Host: Petra Sobková

Autor znělky: Eva Hosnedlová

Podcast pro vás připravují NROSAVPO ČR

Užitečné odkazy:

Festival bezpečného internetu

Kurzy od NÚKIB

Zdarma kurz Dávej kyber

Zdarma kurz Bezpečně v kyber

Konference Kyberbezpečnost dnes a zítra pro neziskovky

Online kurz Bezpečnost na internetu

Najdete nás na youtubespotifyapple podcastechgoogle podcastechYouradio TalkPodcast Addict, na stránce České podcasty a na Anchor.