Mirka Nebuželská: Účetnictví a daně se nedají odtrhnout od reality

Víte, co musí neziskovka zveřejnit? Může neziskovky účtovat každý? Co neziskovky a zisk? Jak být transparentní? S Mirkou Nebuželskou jsme probrali i další pojmy: sponzoring, dary, hlavní a vedlejší činnost, založení neziskové organizace, audity, rozvaha, výsledovka a příloha k účetní závěrce, ostatní služby… Rozhovor je plný užitečných informací pro každou neziskovku. Mirka Nebuželská je auditorka, členka Komory auditorů ČR, držitelka certifikací účetní expert, ACCA a CISA, poradkyně a školitelka v účetnictví a daních pro neziskové organizace. Kromě neziskového sektoru se specializuje na konsolidace dle CAS i IFRS a dále obecně na účetní a daňovou problematiku právnických osob. Pro letošní rok chystají s týmem 22HLAV kromě pravidelných školení a konzultací pro neziskové organizace také odbornou on-line poradnu na téma účetnictví/daně. Více na www.22hlav.cz

Pokud se vám rozhovor líbil, budeme moc rádi, když nás budete sledovat a doporučíte náš podcast ostatním. Za ohodnocení ve vaší podcastové aplikaci budeme moc rádi. Pošlete nám také tipy na hosty do podcastu. S kým byste rádi slyšeli rozhovor nebo na jaké téma. Napište nám na e-mail nahlidni@gmail.com.

Moderátor: Monika Jindrová

Host: Miroslava Nebuželská

Autor znělky: Eva Hosnedlová

Podcast pro vás připravují NROS a AVPO ČR

www.nros.cz

www.avpo.cz

 Najdete nás na youtubespotifyapple podcastechgoogle podcastechYouradio TalkPodcast Addict, na stránce České podcasty a na Anchor.