Markéta Ježková: Pokud chceme poskytovat služby profesionálně, musíme zaplatit lidi

Třetí místo v soutěži o nejzajímavější příběh držitelů značky spolehlivosti za rok 2021 získal zapsaný ústav Lata – programy pro mládež a rodinu. V Praze a jejím okolí Lata pomáhá dospívajícím, mladým lidem a rodinám překonat životní překážky a najít si vlastní cestu. Organizaci nám představila ředitelka Markéta Ježková. Hlavními aktéry příběhu jsou manželé Gabriela a Tomáš Cihlářovi, kteří již delší dobu žijí v Kalifornii. Tomáš Cihlář, český virolog v roce 2020 získal mimořádnou Cenu Neuron za významný vědecký objev. Pracuje v americké firmě Gilead, kde se podílel na vývoji nadějného léku Remdesivir pro léčbu COVID-19. Část finančního obnosu, který získal, věnoval LATĚ. Společně s manželkou si LATU našli a prověřili na internetu a svůj záměr jim oznámili mailem. Příběh o vánočním dárku až z Ameriky zaujal také společnost Panter, od které získal speciální cenu.

Zlatý banán je soutěž veřejně prospěšných organizací, držitelů značky spolehlivosti, o nejlepší příběh na dané téma. Více na www.zlatybanan.cz. Hlavními partnery soutěže Zlatý banán 2021 jsou McDonald's ČR, ALZA.cz a Sirowa Czech. Soutěž dále podporují společnosti Panter, Akademie ČTK, Lilearning a Copy General. Trofej pro vítěze Zlatého banánu je vyrobena z křišťálu ve sklářském atelieru Glass Ateliér Morava ve Vizovicích. Video na Youtube @avpocr: https://youtu.be/gRvMV6SctgE

Moderátor: Monika Jindrová

Host: Markéta Ježková

Autor znělky: Eva Hosnedlová

Podcast pro vás připravují NROS a AVPO ČR

 Najdete nás na youtubespotifyapple podcastechgoogle podcastechYouradio TalkPodcast Addict, na stránce České podcasty a na Anchor.