Markéta Vinkelhoferová představuje enviromentální sociální podnikání

Co je to enviromentální sociální podnikání? A mohou s ním začít třeba některé neziskovky? To jsou základní otázky našeho rozhovoru s Markétou Vinkelhoferovou. Má s tím bohaté zkušenosti, protože je spoluzakladatelkou sociálního podniku Fair & bio pražírna v Kostelci nad Labem a také je členkou správní rady organizace TESSEA Tématické sítě pro sociální ekonomiku. Pověděla nám, jak takový sociální podnik založit, nad čím při zakládání přemýšlet a co na něm může být ta enviromentální část. Podělila se s nám o zkušenosti z praxe, ale také o nové trendy ze zahraničí. Představila nám jak jejich sociální podnik, tak také organizaci TESSEA a to, čemu se věnuje.

Pokud se vám rozhovor líbil, budeme moc rádi, když nás budete sledovat a doporučíte náš podcast ostatním. Za ohodnocení ve vaší podcastové aplikaci budeme moc rádi. Pošlete nám také tipy na hosty do podcastu. S kým byste rádi slyšeli rozhovor, nebo na jaké téma. Napište nám na e-mail nahlidni@gmail.com.

Moderátor: Jan Placák

Host: Markéta Vinkelhoferová

utor znělky: Eva Hosnedlová

Podcast pro vás připravují NROS a AVPO ČR

 Najdete nás na youtubespotifyapple podcastechgoogle podcastechYouradio TalkPodcast Addict, na stránce České podcasty a na Anchor.

https://vzdelavani.nros.cz/podcast-na...

https://www.avpo.cz/

https://tessea.cz/cz/

https://www.fair-bio.cz/