Klára Šimáčková Laurenčíková o soudržnosti společnosti a důležitosti neziskového sektoru

Máme tady poslední díl tohoto roku a abychom ho uzavřeli nějak speciálně, je speciální i náš host. Naše pozvání do podcastu Nahlídni přijala vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková. Řekla nám něco o své profesní cestě a také to, o čem vlastně práce vládní zmocněnkyně pro lidská práva je. Jak sama uvedla v jiném rozhovoru, chce aktivně přispět k posílení soudržnosti a k solidaritě ve společnosti. Jak toho chce dosáhnout? Probrali jsme také důležitost neziskových organizací a jejich profesionalizaci. Prozradila nám, proč poskytla záštitu právě probíhajícímu ocenění Neziskovka roku. Do 12. ledna 2023 můžete hlasovat pro svou oblíbenou organizaci v Ceně veřejnosti.

Pokud se vám rozhovor líbil, budeme moc rádi, když nás budete sledovat a doporučíte náš podcast ostatním. Také nás potěší ohodnocení ve vaší podcastové aplikaci. Můžete nám poslat i tipy na hosty nebo témata podcastu. Napište nám na e-mail nahlidni@gmail.com.

Moderátor: Jan Placák

Host: Klára Šimačková Laurenčíková

Autor znělky: Eva Hosnedlová

Podcast pro vás připravují NROS a AVPO ČR

 Najdete nás na youtubespotifyapple podcastechgoogle podcastechYouradio TalkPodcast Addict, na stránce České podcasty a na Anchor.