Používejte online vychytávky pro efektivnější práci

Online aplikací je velké množství a mohou vám ulehčit nebo zefektivnit práci. Dnes vám dva takové nástroje představíme. 

Slyšeli jste už o virtuální nástěnce? Můžete ji využívat např. při poradách, kdy ji nasdílíte přes projektor nebo ji mohou mít kolegové otevřenou v počítači. V reálném čase pak zapisujete úkoly, nápady, vkládáte odkazy a všichni všechno vidí.

Jednoduchá, ne příliš profláknutá aplikace, přesto naprosto úžasná a nápomocná, je virtuální nástěnka Padlet. Je ideální pro plánování, domlouvání, třídění myšlenek, brainstorming s vašimi kolegy, a to ať už jste všichni v jedné místnosti nebo rozlítaní po celém světě. Stačí jeden, který se zaregistruje, vytvoří nástěnku a sdílí odkaz. Ostatní se už nikam registrovat nemusí, pouze odkaz otevřou a mohou na nástěnku hned psát. Snadno tak dohledáte nápady, vzkazy i dokumenty.

Odkazwww.padlet.com
Cena: zdarma (možnost vytvořit max. 4 padlety na 1 účet)
Registrace: nutná pro správce, pro ostatní ne
Za jak dlouho se naučíte používat: 5 minut
Využití: práce v týmu, porady, plánování, brainstorming, evidence úkolů, organizační schémata

Uživatelsky velmi příjemná je možnost zvolit si pozadí plochy, třeba linkovaný sešit, kalendář, tabule, fotka z přírody nebo vlastní obrázek. URL adresu neboli odkaz si můžete také nastavit, takže žádné klikyháky za lomítkem. Když vložíte do názvu datum, jednoduše si skladujete a třídíte nástěnky k zápisům z porad.

Zkuste novou aplikaci pro tvorbu návodů! Stále tvoříte návody pro kolegy tak, že do Wordu vkládáte snímky obrazovky, k nim popisky a pak vše převádíte do PDF? Nebo opakovaně nahráváte videa a posíláte je e-mailem? Možná návody posíláte přes chat, ale pak je špatně dohledáváte?
Tohle je minulost. Naše lektorka Kateřina Švidrnochová vám představuje aplikaci s názvem Scribe. Aplikaci se spoustou skvělých funkcí.

Podívejte se na návod jak Scribe používat.

Také jste se setkali s tím, že vám někdo z kolegů nebo přátel říkal „proč nepoužíváš na tohle tu aplikaci“ nebo „s tímto programem to jde úplně perfektně“ a vy jste vůbec nevěděli o čem mluví? Pojďte si společně s Kateřinou Švidrnochovou ukázat online nástroje a vychytávky pro efektivní práci.

Co vše si na kurzu ukážeme?

  • Online nástroje pro jednodušší administrativu
  • Online nástroje pro lepší promo na internetu
  • Online nástroje pro jednodušší komunikaci
  • Online nástroje pro radost
  • Jak na práci s časem
  • Smysluplné pracovní porady
  • Zadávání a delegování úkolů
  • Jak mít spokojený tým

Kurz je vhodný pro všechny, kteří chtějí využít všech možností online nástrojů a aplikací ve svých počítačích a mobilních telefonech. Zároveň mají chuť pustit se do lepší práce s časem, zadávání a delegování úkolů, efektivnější práce v týmu. 


Tímto kurzem vás provede zkušená lektorka Kateřina Švidrnochová z firmy Digiskills. Působí také jako konzultantka pro oblast komunikačních strategií. Provází neziskovky, sociální podniky a vzdělávací organizace světem internetu a online nástrojů, které jim pomáhají zlepšit sebeprezentaci a práci v týmu. Zabývá se digitalizací práce a inovacemi v pracovních procesech. Vede workshopy pro veřejnost, připravuje workshopy na míru pro konkrétní týmy, poskytuje individuální konzultace osobně, e-mailem nebo online.

 Tento kurz si můžete objednat na míru.


Článek je částečně převzatý z blogu naší lektorky Kateřiny Švidrnochové.