Nebojte se automatizace a umělé inteligence

Určitě jste už slyšeli o možnosti využití automatizace procesů. Co to konkrétně je? Automatizace procesů zahrnuje použití technologií a nástrojů k nahrazení nebo zjednodušení manuálních úkolů v rámci pracovních procesů. Cílem je zvýšit efektivitu a produktivitu procesů a snížit náklady na práci. V poslední době se také hodně mluví o využívání AI (umělé inteligence). Jednou z hlavních výhod AI je, že může zpracovávat velké množství dat mnohem rychleji a efektivněji než člověk. Díky tomu může AI pomoci řešit složité problémy v různých oblastech, jako jsou například zdravotnictví, věda, průmysl nebo ekonomika. AI může také pomoci organizacím získat lepší porozumění zákazníkům či klientů, vylepšit procesy a optimalizovat výkon.

Abychom technologie pro automatizace a využití AI představili neziskovým organizacím, připravili jsme ve společně s AVPO ČR a Sdružením VIA pro vás Digitální den pro neziskovky. Akce proběhne online 23. května od 9 do 17 hodin a je zcela ZDARMA. Na konferenci pro vás chystáme přednášky od předních odborníků z neziskového i technologického sektoru, diskuzní stoly, virtuální stánky našich partnerů i networkingové aktivity.

Hlavním partnerem akce je SmartEmailing – moc děkujeme!
Dalšími partnery, kteří akci podpořili jsou znesnáze21, GUG.cz, CRM pro neziskovky, Péče o dárce, Dobrobot, Picknick a Sanofi.

Registrovat se můžete již dnes. Postupně se bude objevovat připravený program a vystupující.

A k čemu lze automatizace procesů využívat právě v neziskových organizacích?

Automatizace procesů může být velmi užitečná pro neziskové organizace, které mají omezené zdroje a často musí vykonávat velké množství administrativních úkolů, aby mohly úspěšně fungovat a naplňovat své poslání.

Podívejte se na některé konkrétní příklady, jak by mohla automatizace procesů pomoci neziskovým organizacím:

  1. Sběr a správa dat: Neziskové organizace často potřebují shromažďovat a spravovat velké množství dat, například informace o dárcích, členech a příjemcích. Automatizace procesů může pomoci s automatizací sběru a správy těchto dat a snížit tak čas a práci potřebnou pro tuto činnost.
  2. Správa dokumentů: Organizace musí ukládat velké množství dokumentů, jako jsou smlouvy, faktury, objednávky, nebo potvrzení o daru. Při použití Document manager system DMS může vše uchovávat elektronicky a automatizovat třeba proces schvalování. Lze také mnohem lépe potřebné dokumenty vyhledávat.
  3. Finanční správa: Neziskové organizace potřebují pečlivě spravovat své finanční prostředky a vytvářet účetní záznamy. Automatizace procesů může pomoci s automatizací účetnictví a finanční správy, což může snížit náklady a zlepšit přesnost.
  4. Komunikace s dárci a příjemci: Neziskové organizace musí udržovat komunikaci s dárci, členy a příjemci. Automatizace procesů může pomoci s automatizací této komunikace, například pomocí chatbotů nebo automatizovaných e-mailových kampaní.
  5. Správa dobrovolníků: Neziskové organizace často spoléhají na dobrovolníky pro své aktivity. V tomto případě se může automatizovat proces správy dobrovolníků v nástroji k tomu určeném.

Celkově může automatizace procesů pomoci neziskovým organizacím ušetřit čas a nákladyzvýšit efektivitu a zlepšit výkon, aby mohly lépe naplňovat své poslání.

Každá neziskovka, aby šla s dobou, by měla využívat dnešní technologie, které nám ulehčují práci. Aby se ve všech těch aplikacích a programech organizace vyznaly, je tady Sdružení VIA. Vzdělávají, informují a propojují svět nezisku s tím technologickým. Poslechněte si rozhovor v podcastu Nahlídni s ředitelkou této organizace Radku Bystřickou. Pověděla nám, co vše jejich organizace dělá. Co to je Techsoup. Kde hledat experty. Na co jsou automatizace neziskovkám dobré. I když je podcast z minulého roku, stále je aktuální.

Poslechni si rozhovor s Radkou Bystřickou