Proč je evaluace v neziskových organizacích důležitá?

Přemýšlíte někdy nad tím, jaký dopad mají služby a činnost vaší organizace? Zda to, co děláte, přináší skutečný efekt a vy dosahujete stanovených cílů? Dnešní článek je o evaluaci a jejím zásadním významu pro úspěch vašich projektů a iniciativ. Povíme si, proč je neustálé vyhodnocování výsledků našich snah důležité. Pozveme vás na kurz, kde se celý proces měření dopadu naučíte. A to není vše! Máme pro vás také kurz zaměřený na PR v neziskovém sektoru a tipy, jak na ně. Čtěte dále.

Proč je evaluace v neziskových organizacích důležitá?

  1. Pomáhá organizacím zlepšovat svou práci a dosahovat lepších výsledků.
  2. Zvyšuje šance na získání finanční podpory.
  3. Poskytuje důkazy o tom, jak organizace plní svou misi a přináší pozitivní změny.
  4. Podporuje učení se a inovaci v organizaci.
  5. Dokazuje společenský přínos organizace a její vliv na životy lidí a komunity.

Chcete znát další důvody, proč zařadit proces evaluace do své organizace? Poslechněte si rozhovor s naším lektorem Petrem Vojtíškem.

Také se setkáváte s tím, že firmy, které vás finančně podporují, chtějí znát dopad a výsledky vašich projektů nebo služeb? Na našem dvoudenním kurzu se dozvíte, jak můžete data z evaluací využít v komunikaci o výsledcích své činnosti a tím zlepšit svůj fundraising. První den seznámíme účastníky s možnostmi měření výsledků a dopadů. Představíme praktické nástroje evaluace a jejich zavádění do praxe služby nebo organizace. Druhý den se podíváme na konkrétní procesy a nástroje pro vaši organizaci.

Podívejte se na náš kurz a naučte se využít evaluace naplno.