Štěpánka Pokorná: I muži mají prsa

Druhé místo v soutěži o nejzajímavější příběh držitelů značky spolehlivosti za rok 2021 získala Aliance žen s rakovinou prsu. Aliance žen s rakovinou prsu je informačním a edukačním centrem pro veřejnost, onkologicky nemocné a jejich rodiny a zároveň poskytuje metodickou pomoc dalším organizacím onkologicky nemocných.

Název příběhu Touha žít je nakažlivá popisuje vznik knihy Touha žít. Na začátku stála myšlenka Stanislava Václavíka, kterému se v jedné chvíli zhroutil celý svět. Díky Alianci žen s rakovinou prsu se potkal s psychoonkologem Martinem Pospíchalem, se kterým sdílel svoje zkušenosti s nevyléčitelnou nemocí. Díky autorům a finančnímu daru je publikace Touha žít zdarma ke stažení na webových stránkách Aliance žen s rakovinou prsu (www.breastcancer.cz) Příběh získal také speciální cenu Akademie ČTK.

Zlatý banán je soutěž veřejně prospěšných organizací, držitelů značky spolehlivosti, o nejlepší příběh na dané téma. Více na www.zlatybanan.cz. Hlavními partnery soutěže Zlatý banán 2021 jsou McDonald's ČR, ALZA.cz a Sirowa Czech. Soutěž dále podporují společnosti Panter, Akademie ČTK, Lilearning a Copy General. Trofej pro vítěze Zlatého banánu je vyrobena z křišťálu ve sklářském ateliéru Glass Atelier Morava ve Vizovicích. Video na Youtube @avpocr: https://youtu.be/5pS20eSdL0s

Pokud se vám rozhovor líbil, budeme moc rádi, když nás budete sledovat a doporučíte náš podcast ostatním. Za ohodnocení ve vaší podcastové aplikaci budeme moc rádi. Pošlete nám také tipy na hosty do podcastu. S kým byste rádi slyšeli rozhovor nebo na jaké téma. Napište nám na e-mail nahlidni@gmail.com.

Moderátor: Monika Jindrová

Host: Štěpánka Pokorná

Autor znělky: Eva Hosnedlová

Podcast pro vás připravují NROS a AVPO ČR

 Najdete nás na youtubespotifyapple podcastechgoogle podcastechYouradio TalkPodcast Addict, na stránce České podcasty a na Anchor.