ESG – Sociální odpovědnost pro firmy (S pilíř)

25 000 Kč
Na objednávku
Varianta

Co je sociální odpovědnost? Jak se liší CSR a ESG? Co musí firmy reportovat a proč? Jak se tvoří ESG strategie? Co je analýza materiality? To vše a mnoho inspirativních příkladů z implementace ESG standardů různých firem se dozvíte na tomto praktickém kurzu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fenomén ESG - neboli Environment, Social a Governance se věnuje vlivu působení firem na životní prostředí a společnost. Současně určuje, zda budou firmy do budoucna konkurenceschopné a financovatelné. Na všechny firmy postupně doléhá legislativa v oblasti ESG a povinnost reportování o dopadech podnikání (CSRD). ESG lze vnímat jako riziko, ale též jako příležitost a šanci kultivovat podnikatelské prostředí v ČR. 

NA KURZU SE DOZVÍTE:

  • Kde se ESG vzalo a proč.
  • O čem je to S.
  • Jaká data by měly firmy začít sbírat a proč.
  • Kdo všechno a jak to ve firmě bude řešit.
  • Co jsou ESRS standardy a na co budou firmy odpovídat v ESG dotazníku.
  • Co se mění z hlediska vztahu k dodavatelům, vlastním i agenturním zaměstnancům.

CÍLEM KURZU JE:

Chceme firmám přiblížit šíři S pilíře, tedy co je klíčové v postoji k vlastním zaměstnancům, jaké má firma dopady na komunitu, jaké jsou dopady na koncového zákazníka a dodavatelský řetězec. Ukážeme provázanost E+S+G. 

KURZ JE URČEN PRO:

Pro CEO, manažery firem, HR manažery, ESG a CSR manažery, pro ty, kteří působí v oblasti legal & compliance, nákupu, ochrany životního prostředí, marketingu a to zejména ve velkých a středních firmách na které dopadá povinnost reportingu a to i v rámci dodavatelského řetězce.

LEKTORKA KURZU:

Taťána Plecháčková je ředitelkou NROS a lektoruje témata digitalizace, projektového managementu a sociální odpovědnosti v rámci ESG. Je koučem s akreditovaným výcvikem, hodnotitelkou projektů a členkou komisí v ESG žebříčku udržitelnosti EKONOMU. Podílela se na tvorbě ESG dotazníku za pilíř S pro bankovní instituci. Na téma udržitelného podnikání v kontextu ESG uspořádala dvě konference.

Dlouhodobě se věnuje podpoře sociálního podnikání a posilování kompetencí manažerů neziskových organizací. V oblasti ESG nabízí poradenství firmám v sociálních tématech jako jsou vztahy s komunitami, charita filantropie, osvěta veřejnosti, rovné příležitosti – diverzita a inkluze, lidská práva či vzdělávání a rozvoj zaměstnanců.

INFORMACE K ORGANIZACI SEMINÁŘE:

Délka kurzu: 6 hodin 

Kurz je jen na objednání a můžeme ho uspořádat u vás ve firmě nebo v našem vzdělávacím středisku Václavka - Na Václavce 1135/9, Praha 5. Středisko není bezbariérové.

Cena kurzu se odvíjí od počtu účastníků a místa konání kurzu.

Napište nám na vzdelavani@nros.cz a vše s vámi probereme.

Obecné informace ke kurzům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Management
Na objednávku: vzdelavani@nros.cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: