Staňte se sebevědomou neziskovkou

Lektorka Eva Marková, se kterou spolupracujeme, zjistila po zpětných vazbách a konzultacích s některými zástupci neziskových organizací, že je zájem posílit dovednosti v oblasti komunikace a vyjednávání. Společně jsme se tedy rozhodli připravit speciální vzdělávací cyklus zaměřený na vedoucí pracovníky a pracovníky v přímé péči. Tento vzdělávací cyklus jsme nazvali Akademie Sebevědomá neziskovka. Všechny jednotlivé workshopy proběhnou online. Pojďme si akademii představit.

„Akademie Sebevědomá neziskovka bude trvat půl roku, začneme v lednu a bude obsahovat čtyři dvoudenní nebo jednodenní moduly. Akademie bude završena takovým vyhodnocovacím blokem,“ prozradila lektorka Eva Marková.

Cílem této vzdělávací akce je poskytnout účastníkům v bezpečné a otevřené atmosféře prostor k osvojení klíčových dovedností pro náročnou práci v nezisku. Pomůžeme vám posílit vaši sebejistotu, sebevědomě vyjednávat, vytvářet a udržovat harmonické vztahy. Ukážeme vám jaká dodržovat pravidla vlastní psychohygieny a sebepéče. Přiblížíme si, jak efektivně pracovat se stresem nebo také jak účinně intervenovat u traumatu, krize či jiných náročných situací klientů.

„Rozvoj měkkých dovedností pracovníků považuji za důležitou součást kvalitně řízených týmů a měl by být zaměstnavateli podporován, neboť je předpokladem pro stabilní fungování, dobré vztahy na pracovišti a hladkou komunikaci uvnitř i navenek, dodává Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

Eva Marková s námi natočila také další díl podcastu Nahlídni, kde mimo jiné říká: „Kromě toho, že mám hodnoty, mám hranice, znám sama sebe, znám svoje limity, znám své cíle, tak je důležité umět se pochválit a udělat si zdravou sebereflexi. Všechno tohle nám může předcházet syndromu vyhoření.” I tomuto tématu se v jednom z workshopů budeme věnovat.

A v čem vám účast v Akademii pomůže? Budete znát silné stránky své neziskovky ale i své osobní. Budete schopni pracovat sami se sebou, s trémou, obavami i nečekanými situacemi.

Naučíte se vést jednání s partnery v duchu rovného přístupu a stanovit si jasné cíle před klíčovými schůzkami. Budete také znát techniky kladení otázek a aktivního naslouchání a spoustu dalšího.

V neposlední řadě bude důležité vaše zapojení během celé akademie nebo i jen během jednoho workshopu. Při výuce se bude střídat výklad s interakcí a budete zapojeni do samostatných i týmových úkolů.

Jaké jsou jednotlivé workshopy Akademie Sebevědomá neziskovka?

 


Přihlásit se můžete výhodněji na všechny workshopy AKADEMIE SEBEVĚDOMÁ NEZISKOVKA.

Poslechněte si rozhovor s Evou Markovou v podcastu Nahlídni.

Podívejte se na záznam z představení Akademie Sebevědomá neziskovka, který proběhl 30. 9. 2022